Ciekawe meble z odzysku

Samodzielne wykonywanie przedmiotów z rzeczy, które miały trafić na śmietnik dotyczy nie tylko koszyków z gazet czy wazonów z butelek, ale nawet mebli. Dzięki wykorzystaniu różnego rodzaju odpadów możemy bardzo ciekawie oraz tanio urządzić swoje mieszkanie.

Wiele ciekawych pomysłów realizowanych jest przy użyciu drewnianych palet i skrzynek po owocach czy warzywach. Jeśli zostaną odpowiednio obrobione, pomalowane i ewentualnie połączone ze sobą powstają wyjątkowe stoliki, szafki, krzesła, a nawet kanapy czy łóżka. Najprostszy stolik z palet nie wymaga zbyt wiele pracy, ale można też przymocować do niego kółka, zamontować szklany blat czy nawet dorobić nogi. Żeby stworzyć miejsce do siedzenie wystarczy położyć na skrzynce czy palecie poduszkę, ale na pewno warto włożyć nieco więcej pracy w dopracowanie mebla. Wówczas w naszym mieszkaniu zapanuje naprawdę wyjątkowa atmosfera.

Interesujące meble można również zrobić z części samochodowych. Takie meble motoryzacyjne powinny szczególnie zainteresować panów. Części samochodowe trzeba dobrze wyczyścić, a następnie można je pomalować na wybrany kolor. W końcu następuje montaż, zgodnie z wcześniej wykonanym projektem. Powstają lampy, zegary, stoliki czy ozdobne gadżety. Wykorzystując fotele samochodowe można zrobić oryginalną kanapę.

Okazuje się, że nawet stara walizka czy balia mogą stać się elementami wyposażenia jednego z domowych wnętrz. Można z nich zrobić fotele i pufy. Nieużywany już pasek przyda się do zrobienia podwieszanej półki, a w naczyniach, które planowaliśmy wyrzucić można posadzić kwiatki. Oprócz przerabiania rozmaitych przedmiotów na meble i akcesoria domowe często po prostu odnawiamy szafki, stoły i krzesła, które straciły dawny urok. Przecież wcale nie trzeba ich wyrzucać. Wystarczy trochę wyobraźni i dobrych chęci, żeby zamienić je w niepowtarzalne meble. Zamiast wydawać więc pieniądze na nowy stolik, który będzie wyglądał identycznie jak u znajomych, może lepiej odnowić ten, który od miesięcy stoi w piwnicy… Potem można jeszcze stworzyć na ścianie wzór ze zużytych płyt CD i poczujemy, że nasze mieszkanie jest naprawdę nasze!


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17134 bytes written, possibly out of free disk space in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/ciekawe-meble-z-odzysku/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('shutdo in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435