Dekoracje z opakowań po jajkach

Ze śmieci można zrobić nawet biżuterię. Domowy recykling daje drugie życie wielu przedmiotom, a poza tym może być świetną zabawą. Jednym z przykładów jest powtórne wykorzystanie opakowań po jajkach.

Wytłoczki po jajkach nadają się bardzo dobrze do wykonywania dekoracji wielkanocnych. Robi się z nich chociażby ozdobne podstawki pod pisanki. Opakowanie po jajkach tniemy na fragmenty, w których zmieści się jedno jajko, a następnie obklejamy je lub malujemy. Dość zabawnie wyglądają wytłaczanki przerobione na kury. Poza tym z wystających części opakowań po jajkach można zrobić kwiaty przypominające frezje. Potrzebne będą dodatkowo farbki do pomalowania kwiatowych dzbanuszków, patyczki-łodyżki i zielona krepina do ich owinięcia. Taki ekologiczny bukiet można wstawić do samodzielnie wykonanego wazonu z butelki. Jednak wytłoczki mogą być również przydatne podczas wykonywania ozdób na Boże Narodzenie. Ich wystające części nadają się bardzo dobrze do zrobienia aniołków na choinkę. Wystarczy dokleić główki i skrzydła. Jeśli ktoś ma czas i ochotę może również z elementów wytłoczek zrobić ozdobne osłonki na lampki choinkowe.

Wykonywanie zabawek z rozmaitych rzeczy, które zwykle od razu się wyrzuca to bardzo ciekawy pomysł. Przy okazji dzieci uczą się, że wiele przedmiotów można wykorzystać ponownie oraz rozwija się ich wyobraźnia i twórcze myślenie. Oryginalne zabawki można zrobić ze słomek, plastikowych butelek, ale także z opakowaniach po jajkach. Jeśli wytniemy jeden rządek wytłoczki i obrócimy go do góry nogami powstanie gąsienica. Trzeba tylko ją pomalować, zrobić oczy oraz czułki. Nieco bardziej pracochłonne, ale również naprawdę efektowne, jest stworzenie z wytłoczek krokodyla. Do jego wykonania potrzebne są dwa opakowania po jajkach, ale robi się z nich zarówno ciało krokodyla, jak i głowę czy ogon. Potem całość malujemy na zielono, doklejamy oczy, żeby i gotowe. Z wytłoczek mogą jednak powstawać również dekoracje, które doceni wielu dorosłych – na przykład klosz na lampę. Poza tym początkujący muzycy używają czasem opakowań po jajkach do wygłuszania ścian.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16628 bytes written, possibly out of free disk space in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/dekoracje-z-opakowan-po-jajkach/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/load.php(679): do_action in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435