Instrukcja robienia biżuterii ze śmieci

Chociaż ładna i oryginalna biżuteria kojarzy się od razu z wysoką ceną, to jednak nie koniecznie musi tak być. Jeśli tylko komuś nie zależy bardzo na tym, aby mieć na sobie złoto i kamienie szlachetne, może całkiem samodzielnie stworzyć ciekawą eko biżuterię.

Kolczyki, pierścionki czy naszyjniki zrobione z rzeczy, które zwykle wyrzucamy mogą być noszone przez dziewczęta i dorosłe kobiety. Wiele propozycji może okazać się na tyle atrakcyjnych, że większość kobiet nie powinna mieć obiekcji, żeby wyjść gdzieś w takiej biżuterii. Poza tym jest ona naprawdę modna, bo ekologiczna. Ozdobne przedmioty mogą powstawać z plastikowych butelek, puszek po napojach czy kapsli. Na przykład, żeby zrobić pierścionek wycinamy pasek z plastiku, z aluminiowej puszki – kwiat, a z kapsli listki. Wystarczy wszystko skleić i gotowe. Do kompletu warto zrobić kolczyki i naszyjnik. Jeśli chodzi o kolczyki, to trzeba do nich dokupić zawieszki. Naszyjnik z kolei można nosić na łańcuszku, rzemyku czy tasiemce.

Efektowne ozdoby mogą powstawać również ze słomek po napojach. Żeby zrobić naszyjnik wystarczy pociąć rurki na krótsze kawałki i z pomocą igły nawlec je na żyłkę. Potem można użyć farby w sprayu, żeby nadać im jednolity kolor. Na końcu robimy supełki po dwóch końcach i przewlekamy przez nie tasiemkę. Poza tym z plastikowych słomek można robić trójkąty, które staną się główna ozdobą naszyjnika czy kolczyków. Żeby stworzyć pierścionek trzeba uzyskać obrączkę z rurki, a następnie przyklejamy krótkie kawałki słomek, z których powstanie kwiat. A jak zrobić bransoletkę? Trzeba ułożyć koło siebie pocięte kawałki rurek. Ważne, żeby były równe. Następnie przekładamy przez nie tasiemkę – z góry na dół i  z dołu do góry. Kiedy wszystkie słomki będą już połączone robimy kokardkę, dzięki niej będzie można regulować szerokość bransoletki. Tego typu biżuteria to kolejny dowód, że „śmieci” mogą być nie tylko przydatne, ale na dodatek mogą stać się prawdziwą ozdobą naszej kreacji. Naprawdę warto wziąć to pod uwagę.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 17078 bytes written, possibly out of free disk space in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/intrukcja-robienia-bizuterii-ze-smieci/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/load.php(679): do in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435