Jak zrobić wazon z butelki lub żarówki?

Wazon z butelki

Wazon z butelki

Coraz częściej mówi się o tym, że wiele przedmiotów, które zwykle wyrzucamy można wykorzystać ponownie. Okazuje się, że mogą one pełnić nie tylko funkcje praktyczne, ale także ozdobne.

Dobrym przykładem są butelki. O ile butelki plastikowe nadają się dobrze do robienia zabawek, to z tych szklanych można wykonywać naprawdę ładne i różnorodne wazony. Najpierw trzeba zastanowić się jaką techniką będziemy dekorować butelkę, następnie trzeba zebrać odpowiednie materiały i w końcu można przystąpić do pracy. Sama butelka nie musi mieć jakiegoś specjalnego kształtu, chociaż im bardziej nietypowa, tym ciekawszy może być nasz wazon. Natomiast jak go ozdabiać? Bardzo ładny eko wazon można wykonać korzystając ze sznurka lub wełny. Potrzebny będzie również klej albo dwustronna taśma klejąca. Najpierw należy pokryć butelkę taśmą, a następnie owijamy ją sznurkiem lub włóczką. Na końcu można jeszcze dokleić kwiaty z filcu czy wzór z koralików.

Żeby wykonać samodzielnie wazon ze szklanej butelki często po prostu ładnie się ją maluje albo stosuje technikę decoupage. W tym drugim przypadku potrzebnych jest nieco więcej materiałów: ozdobne serwetki, klej do decoupage, farba akrylowa, kolorowe farbki. Najpierw oczyszczoną butelkę pokrywa się dwukrotnie klejem. Za każdym razem musi dobrze wyschnąć. Następnie nakładamy dwie warstwy farby akrylowej pomieszanej z różnymi kolorami farbek. Dzięki temu na wazonie powstaną ciekawe pęknięcia. Wówczas można już przyklejać wzory wycięte z serwetek. Na końcu wszystko pokrywamy warstwą kleju. Tego typu domowe dekoracje można robić też ze słoików, a nawet żarówek. Chociaż jeśli chodzi o żarówki, to najprostszym sposobem uczynienia z nich naczyń na kwiatki jest usunięcie górnej i środkowej części, obwiązanie szyjki drucikiem oraz wykonanie z niego zawieszki. Tak powstają niewielkie wazoniki, które można powiesić w domu, na werandzie czy w ogrodzie. Najlepiej wykonać ich kilka i umieścić blisko siebie. Nie ulega więc wątpliwości, że zanim coś wyrzucimy warto zastanowić się przez chwilę czy jednak nie przyda się nam ponownie.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16781 bytes written, possibly out of free disk space in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/jak-zrobic-wazon-z-butelki-lub-zarowki/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/load.php(679): do in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435