Kreatywne ozdoby z rurek i słomek

Jak zrobić coś z niczego, a przy okazji przyczynić się do ochrony środowiska naturalnego? Wystarczy kilka plastikowych rurek do napojów i żyłka. Po chwili otrzymujemy ciekawy naszyjnik.

Jeśli ktoś ma dzieci, to w jego domu na pewno nie brakuje słomek przez które maluchy lubią pić wodę, sok czy mleko. Do zrobienia biżuterii z odzysku najlepiej wykorzystać zużyte rurki, które zostaną na przykład po urodzinach dziecka. Wówczas będzie to prawdziwy domowy recykling. Najpierw tniemy rurki na mniejsze kawałki. Następnie nawlekamy żyłkę na igłę i przebijamy po kolei wszystkie słomki. Teraz za pomocą farby w sprayu można nadać im wybrany kolor. Kiedy wyschną robimy po obu stronach pętelki z żyłki i przewlekamy przez nie ozdobną tasiemkę. Jednak plastikowe rurki mogą też trafić w nieco zmienionej postaci z powrotem do dziecka, chociażby jako element wiatraczka czy niewielkiej kukiełki. Poza tym warto pamiętać o tym, że plastikowe słomki można po prostu umyć po użyciu i skorzystać z nich ponownie. Żeby zachęcić malucha do wypicia danego napoju często dekoruje się rurki umieszczając na nich kartoniki z ulubionymi postaciami z bajek.

Słomki do napojów nadają się również bardzo dobrze do wykonywania dekoracji świątecznych, które mogą być bardzo ładne i ciekawe. Podobnie zresztą jak ozdoby z opakowań po jajkach. Jeśli chodzi o pomysły wielkanocne, to wykorzystując plastikowe rurki można zrobić tak zwane pająki. Tego typu dekoracje świąteczne wykonywano kiedyś na polskich wsiach. Wówczas korzystano głównie ze słomy. Co jeszcze jest przydatne do zrobienia ozdobnego pająka? Na pewno włóczka, bibuła i papier kolorowy. Z kolei na Boże Narodzenie można udekorować choinkę sopelkami i płatkami śniegu, do stworzenia których wystarczą rurki do napojów, druciki i nożyczki. Warto wspomnieć jeszcze o rurkach papierowych, które wykonuje się samodzielnie z gazety. W ten sposób powstaje wiklina papierowa, z której można wyplatać bardzo ładne rzeczy. Potem nasz stół ozdabia na przykład koszyk pleciony z gazety.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16540 bytes written, possibly out of free disk space in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/kreatywne-ozdoby-z-rurek-i-slomek/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/load.php(679): do_acti in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435