Proste zabawki z butelek PET

Prawie w każdym domu codziennie trafiają do kosza na śmieci plastikowe butelki. Na szczęście coraz więcej osób odpowiednio segreguje śmieci i dzięki temu procesy recyklingu mogą przebiegać znacznie sprawniej. Jednak zanim wyrzucimy butelkę PET zastanówmy się czy przypadkiem jeszcze się nie przyda.

Ze szklanych butelek można tworzyć ładne wazony. Do czego natomiast można wykorzystać te plastikowe? Bardzo dobrze nadają się do robienia zabawek. Takie zajęcie to doskonały pomysł na rodzinne spędzanie czasu. Można go również wykorzystać w przedszkolu czy szkole podczas zajęć plastycznych. Najpierw trzeba się zastanowić co ma powstać z butelki. Inspiracji można poszukać chociażby w Internecie, ale warto liczyć również na własną wyobraźnię. Wymyślanie co może powstać ze zwyczajnej butelki PET, to również świetna zabawa.

W bardzo prosty sposób plastikową butelkę można zamienić w rybę. Wystarczy obkleić ją kolorową taśmą, dorobić oczy, płetwy i ogon oraz ewentualnie dodatkowe ozdoby z papieru kolorowego. Natomiast chłopców z pewnością zainteresuje bardziej propozycja polegająca na zrobieniu z butelki PET samolotu. Skrzydła i ogon można wyciąć z papieru kolorowego i po prostu je dokleić, ale na pewno będą bardziej solidne jeśli wykonamy je z tektury. Wówczas najlepiej zrobić w butelce nacięcia i przeciągnąć przez nie tekturowe elementy naszego samolotu. Potem pozostaje doklejenie okien i gotowe.

Do samodzielnego wykonywania zabawek z butelek PET można wykorzystać również włóczkę. Najpierw obklejamy butelkę dwustronną taśmą klejącą, a następnie owijamy dookoła niej włóczkę. Teraz trzeba przygotować główkę, którą zamocujemy na szyjce butelki. Można ją zrobić na szydełku, uszyć z materiału czy nawet skorzystać z niewielkiej plastikowej piłeczki. Zabawne rzeczy robi się także z odciętych fragmentów butelek PET. Przykładem może być żółwik wykonany z dna butelki i papieru kolorowego. Okazuje się jednak, że zabawki z plastikowych butelek mogą okazać się również całkiem praktyczne. Z nieco mniejszej butelki w dość łatwy sposób można zrobić skarbonkę, która będzie wyglądała ciekawiej niż tego typu przedmiot wykonany ze słoika.


Warning: file_put_contents(): Only 0 of 16609 bytes written, possibly out of free disk space in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 430

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Comet Cache: failed to write cache file for: `/proste-zabawki-z-butelek-pet/`; possible permissions issue (or race condition), please check your cache directory: `/home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache`.' in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:435 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html ...', 9) #1 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/functions.php(3743): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(286): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(310): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-includes/load.php(679): do_action('s in /home/zjr/public_html/2022.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 435